LCD televízor je naša súčasnosť

K televízoru podriaďujeme aj svietidlá, ich intenzitu, smerovanie a samozrejme napríklad aj krb. Lenže do televízora patria aj televízne kanály, prípadne zostávate verní len svojim DVD či hernej konzole. Možností, ktoré prinášajú riešenia, dnes poznáme mnoho.
V domácnosti sa dá mobilný príjem TV kanálov využiť
Na prvý pohľad sa to zdať nemusí, no mobilitu príjmu televíznych kanálov človek využije aj v domácich podmienkach. Mobilitu však teraz nechápme ako signál v mobilných telefónoch, ale mobilitu ako schopnosť preniesť si svoju televíziu a kanály kamkoľvek na Slovensku počas cestovania, napríklad na chatu, chalupu, k rodine, na prázdniny, či len k priateľom o poschodie vyššie.lcd televize.jpg
Aká je pravda?
Pravdou je, že vyriešiť príjem televízie do svojho televízora chce občas zmluvy, faktúry a viazanosť. S tým sú spojené aj ďalšie možné scenáre, nutnosť sledovať šeky, dávať pozor, aby ste sa neocitli v nejakej lehote a aj to všetko prinútilo aj mňa uvažovať nad televíziami, ktoré nedávajú viazanosť a umožnia spotrebiteľovi napríklad aj slobodný pohyb. Minimálne sa hovorí na západnom Slovensku o Smart TV Box, aj keď má všetky svoje možnosti od Oravu po Komárno. Z predností, ktoré ako praktické určite oceníte, sú:
Bez viazanosti

  • obmedzením je nutnosť internetového pripojenia s vyššou rýchlosťou a väčším objemom dát. Televízia funguje len cez internet.
  • za poplatok ďalšie kanály, súčasťou aj kanál pre dospelých, prípadne kanály len pre deti, vzdelávacie kanály, rozhlasové stanice a iné.
  • pestrý výber kanálov, základný balík je bezplatný, ďalšie sú za poplatok
  • televízny archív, pozriete si, čo ste zmeškali, prípadne ak ste nepočuli niečo v správach správne, už za pár minút sú tieto správy v archíve a môžete si ich tak pozrieť znova.
  • schopnosť vziať si skrinku s diaľkovým ovládačom a káblom HDMI (balenie už obsahuje) kamkoľvek, kde je pripojenie a možnosť spojenia s TV. Ak nie TV, potom postačí aj notebook s HDMI portom.vysílač.jpg

Milovníci netradičných miest a pôžitkári si možno prídu na svoje
Keďže pri hľadaní tejto služby sa nemusíte dostať ihneď na to správne miesto, lepšou navigáciou bude priamy odkaz na popis služby a jej nákup. Je to z toho dôvodu, že nemusí byť jednoduché sa priamo k tejto možnosti dostať. Zásielka vám príde kdekoľvek, pokojne do Žiliny, ako pôvodne tá naša. Nakoniec vás však bez mesačných poplatkov čaká celkom dobrý podpultový tovar, ktorý nepatrí medzi veľmi rozšírené a aj to je jeho výhoda. Máte tak čím prekvapiť napríklad televízorom v altánku, ktorému stačia dve elektrické zásuvky a dosah WIFI signálu. Žiaden satelit a káble ťahať už nepotrebujete. Netradičných miest je však oveľa viac, len pozor na bazén. Keď už sme pri pôžitkoch, ak si potrpíte na HD kvalitu kanálov a funkciu nahrávania, tak s ňou môžete počítať. Nahrávanie je komplikované na vysvetlenie, je nutné sa s ním zoznámiť a naučiť sa ho.